iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Google to śmietnik dzięki SEO

 Jeżeli google oznacza bardzo wysoką liczbę (ma ze 100 zer), to Google jest śmietnikiem do potęgi google, a wszystko przez szamanów nazywających siebie ekspertami SEO.

Sprawa jest dość prosta - wyszukiwarki by odpowiadać na nasze nawet najgłupsze pytania starają się ''uporządkować'' treści publikowane w internecie i mają na to swoje metody. Serwisy starają się publikować takie rzeczy i w taki sposób, by internauci korzystający z wyszukiwarek odnaleźli je szybciej niż to samo na stronie konkurencji.

I tak redakcje starają się podejmować tematy na topie, a eksperci SEO wspomagają ich "optymalizując" witryny. Optymalizują tez swoją gażę, wiec pilnują by jak najwięcej luda wchodziło, obojętnie skąd, kto, po co, i na co...

Dlatego mamy kwiatki jak ten - szukałam butów ślubnych Kate Middleton, wpisałam: ''kate middleton wedding shoes''. Na drugim miejscu w wynikach wyszukiwania jest strona Agencja Obsługi Nieruchomości. Polska witryna. Dla formalności dodam tu, że "kate middleton wedding shoes" ma tylko w linku i jest piątą z bezliku stron tego serwisu agencji nieruchomości pozycjonującego się na buty tej Pani. 

Buty ślubne Kate Middleton

Takie techniki są coraz częstsze, bo szamanów SEO jest około... google, więc może nadszedł czas, by przestać rozliczać ich ''abonamentowo'' albo ''za liczbę wejść'', ale na przykład za jakość zapędzonych do serwisu użytkowników…? Bo obecny model premiuje idiotów, którzy marnują pieniądze swoich pracodawców i co karygodne - czas niecierpliwych internautów.

Komentarze (2)
6 typów dziewczyn, z którymi... Co o facecie mówi miejsce...