iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Era Twittera

Twitter to serwis dla mikroblogerów, czyli dla osób, które chcą pisać bloga, ale nie zawsze mają o czym. Tu nie trzeba ubierać tego w słowa, wystarczy 140 znaków (lub mniej) i należysz do społeczności.

Twitter to już czwarty portal, w którym zakładam profil, aby zobaczyć po co mi on. Czego nauczyłam się wcześniej? Dzięki Myspace otrzymuję świeże newslettery o najbliższych trasach koncertowych ulubionych wykonawców. Facebookowi zawdzięczam stały kontakt z osobami, z którymi równie dobry kontakt miałam zanim się dopisałam. Natomiast na naszej-klasie odnalazły mnie osoby, których nigdy wcześniej nie znałam i przyjaciółka ze żłobka.

Nadeszła era Twittera.

Profil aktywowałam dwie godziny temu. Według mojej listy adresów e-mail nie zrobił tego nikt kogo znam. Dlatego do śledzonych zaliczyłam: People.com. Pudelka, E!, In style, etc. Polskie gwiazdy niestety nie potrafią korzystać jeszcze z tego wynalazku, w przeciwieństwie do amerykańskich. Za ich pomocą odkryłam co zawdzięczamy Twitterowi.

Twitter to głównie 140-znakowe (lub mniej) mądrości celebrytek…Oto moje ulubione:

- So, where’s the Cannes Film Festival being held this year? (Gdzie w tym roku odbędzie się festiwal filmów w Cannes? - Christina Aguilera)

- I get to go to lots of overseas places, like Canada. (Odbywam zamorskie podróże, np. do Kanady - Britney Spears)

-I’ve never really wanted to go to Japan. Simply because I don’t like eating fish. And I know that’s very popular out there in Africa. (Nigdy nie chciałam odwiedzać Japonii. Głównie dlatego, że nie lubię jadać ryb. A wiem, że tam w Afryce są bardzo popularne - też Britney Spears)

-I think war is a dangerous place. (Wojna to niebezpieczne miejsce - George W. Bush)

-You know, one of the hardest parts of my job is to connect Iraq to the war on terror. (Wiesz, jedna z najtrudniejszych części mojej pracy polega na połączeniu Iraku z wojną z terroryzmem - też George W. Bush)

-I think gay marriage is something that should be between a man and a woman. (Małżeństwa gejowskie to coś co powinno łączyć mężczyznę i kobietę - Arnold Schwarzenegger)

-Is this chicken or is this fish? I know it’s tuna but it says chicken of the sea. (To jest kurczak czy ryba? Wiem, że tuńczyk, ale napisano, że to kurczak morza - Jessica Simpson)

Oraz Twitpics, o których nie mogłabym nie wspomnieć:

1) Dzięki Twitpics wiemy jak wygląda śniadanie Arniego Schwarzeneggera. I że uśmiecha się do niego:

(Źródło: sfist.com, Opis: Gov. Arnold Schwarzenegger sent out a precious twitpic today, followed with the caption, "This is how I start my day.")

2) Wiemy też jak obecnie wygląda tyłek Demi Moore:

(autor: Ashton Kutcher)

3) A tu Demi bez zęba:

(autor: Ashton Kutcher)

4) Na deser Danny DeVito i skomplikowany układ luster:

(Autor: D. DeVito)

Morał? Bloga czasami lepiej nie pisać. Nawet w wersji mikro.

PS. Każdy portal plotkarski powinien uruchomić dział "Mądrości gwaizd" i wrzucać tam "złote myśli" z kosmosu, a dokładniej z Twittera.

Komentarze (2)
Wygrałam SPA!!! Książę z bajki Disneya to czarny...